Jak produkuje się dmuchane zabawki dla dzieci?

Zabawki dmuchane to jedna z najpopularniejszych rozrywek dla najmłodszych. W sprzedaży znaleźć setki wzorów. Są dmuchane misie, dmuchane postacie z bajek czy też typowo plażowe dinozaury, bajecznie kolorowe koła plażowe i wiele, wiele innych.
zamek

Są też ogromne zabawki dmuchane, które najczęściej widuje się na festynach. Mogą to być na przykład zamki albo zjeżdżalnie dmuchane.
Jak się produkuje takie zabawki? Podstawą jest wytrzymałe tworzywo sztuczne, składające się z kilku warstw. Ma to oczywiście zapobiec możliwości przecierania się i przebicia. Tworzywo takie jest najpierw barwione, a na jego niektóre fragmenty nakładane są nadruki. Potem płaty tworzywa są odpowiednio docinane przez specjalne maszyny. Następnie znów niektóre elementy tworzywa są kształtowane a na koniec łączone za pomocą prasowania dwóch elementów. To tworzy doskonałą warstwę o wytrzymałości całego płata tworzywa. Potem łączy się wszystkie elementy w całość albo za pomocą prasowania termicznego albo za pomocą specjalnego kleju. Na sam koniec pozostaje zamocowanie odpowiednich wentyli do pompowania i spuszczania powietrza z dmuchańca.